Resultater

Kampprogram, resultater og stilling i Elitedivisionen 2021

Efter 3. runde
KB 19 point

Give 14 point
Gentofte 13 point
HIK 10 point

Rødovre 10 point
Lyngby 7 point (Kun spillet to runder)
HRT 3 point (Kun spillet to runder)
Fruens Bøge 1 point

Runde 1
7. maj, Lyngby vs Gentofte 1-5
9. maj, KB vs Give 4-2

9. maj, HRT vs Rødovre 3-4
9. maj, Fruens Bøge vs HIK 0-6

Runde 2
12. maj, KB vs HRT 6-0
13. maj, Give vs Rødovre 6-0
13. maj, Gentofte vs HIK 5-1
13. maj, Lyngby vs Fruens Bøge 5-1

Runde 3
22. maj, HIK vs Give 2-4
22. maj, Rødovre vs Gentofte 5-1
22. maj, Fruens Bøge vs KB 0-6
22. maj, HRT vs Lyngby UDSAT

Runde 4
9. juni, Gentofte vs KB
9. juni, Rødovre vs Fruens Bøge
9. juni, HIK vs HRT
12. juni, Give vs Lyngby

Runde 5
4. august, Give vs HRT
7. august, Gentofte vs Fruens Bøge
7. august, HIK vs Lyngby
7. august, Rødovre vs KB

Runde 6
11. august, Fruens Bøge vs Give
11. august, KB vs HIK
11. august, Lyngby vs Rødovre
11. august, HRT vs Gentofte

Runde 7
14. august, Gentofte vs Give
14. august, KB vs Lyngby
14. august, Fruens Bøge vs HRT
14. august, Rødovre vs HIK

Medaljespil på KB’s anlæg
21.-22. august

________________________________________________________________________

Kampprogram, resultater og stilling i Elitedivisionen 2020

KB 32 point
Gentofte 31 point
Lyngby 28 point
HIK 28 point
Give 27 point
HRT 13 point
ATK 7 point
Århus 1900 5 point


Runde 1
13. juni, Give vs Lyngby 2-4
13. juni, Gentofte vs KB 4-2
13. juni, ATK vs Århus 1900 4-3
13. juni, HIK vs HRT 6-0

Runde 2
23. maj, HIK vs Give 1-5
23. maj, ATK vs Gentofte 0-6
23. maj, Århus 1900 vs KB 0-6
23. maj, HRT vs Lyngby 0-6

Runde 3
8. august, Give vs HRT 4-2
8. august, Gentofte vs Århus 1900 6-0
8. august, HIK vs Lyngby 5-1
8. august, ATK vs KB 0-6

Runde 4
12. august, Århus 1900 vs Give 1-5
12. august, KB vs HIK 4-2
12. august, Lyngby vs ATK 5-1
12. august, HRT vs Gentofte 1-5

Runde 5
15. august, Gentofte vs Give 4-2
15. august, KB vs Lyngby 4-3
15. august, Århus 1900 vs HRT 0-6
15. august, ATK vs HIK 0-6

Runde 6
22. august, Give vs ATK 6-0
22. august, KB vs HRT 6-0
22. august, Gentofte vs HIK 4-2
22. august, Lyngby vs Århus 1900 5-1

Runde 7
29. august, KB vs Give 4-3
29. august, HRT vs ATK 4-2
29. august, Lyngby vs Gentofte 4-2
29. august, Århus 1900 vs HIK 0-6

Medaljespil på KB’s anlæg
5.-6. september
Guld: KB
Sølv: HIK
Bronze: Gentofte
Fjerdeplads: Lyngby

_________________________________________________________________________

Kampprogram, resultater og stilling i Elitedivisionen 2019

Slutstillingen efter grundspillet
Slutspillet blev afviklet i Hellerup og fik dette udmærkede udfald

Runde 1
11. maj, Give vs Gentofte (5-1)
11. maj, KB vs Vi/So (6-0)
11. maj, Lyngby vs HIK (6-0)
11. maj, HRT vs Skovbakken (3-4)

Runde 2
25. maj, Skovbakken vs Give (0-6)
25. maj, Gentofte vs HRT (3-4)
25. maj, HIK vs KB (2-4)
25. maj, Vi/So vs Lyngby (1-5)

Runde 3
30. maj, Gentofte vs Vi/So (6-0)
30. maj, Give vs KB (4-2)
30. maj, HRT vs Lyngby (1-5)
30. maj, Skovbakken vs HIK (0-6)

Runde 4
1. juni, KB vs HRT (5-1)
1. juni, Lyngby vs Give (4-3)
1. juni, HIK vs Gentofte (1-5)
1. juni, Vi/So vs Skovbakken (4-3)

Runde 5
10. august, Skovbakken vs Gentofte
10. august, Give vs HRT (4-2)
10. august, Lyngby vs KB
10. august, Vi/So vs HIK

Runde 6
17. august, Give vs HIK (2-4)
17. august, HRT vs Vi/So
17. august, Skovbakken vs KB
17. august, Gentofte vs Lyngby

Runde 7
18. august, HIK vs HRT
18. august, Vi/So vs Give (1-5)
18. august, Lyngby vs Skovbakken
18. august, KB vs Gentofte

Medaljespillet, hvor grundspillets fire bedste klubber deltager. 
24. august, semifinaler, KB vs Give (1-4)
25. august, finale, Gentofte vs Give (2-4)

__________________________________________________________________________

Kampprogram, resultater og stilling Elitedivisionen 2018
Program
12. maj, Give vs Gentofte (3-3)
12. maj, Århus 1900 vs KFUM (3-3)

26. maj, KFUM vs Give (1-5)
26. maj, Gentofte vs Århus 1900 (6-0)

2. juni, Give vs Århus 1900 (6-0)
2. juni, KFUM vs Gentofte (0-6)

11. august, KB vs Gentofte (3-3)
11. august, HRT vs Give (2-4)

18. august, Give vs KB (2-4)
18. august, Gentofte vs HRT (5-1)

Kampprogram, resultater og stilling 1. division 2017
Program
12. maj, Horsens vs Hasle (3-3)
12. maj, Skovbakken vs TPI (6-0)
14. maj kl. 14.00, Sønderborg vs Give (2-4)

20. maj kl. 12.00, Give vs Hasle (6-0)
20. maj, TPI vs Horsens (1-5)
20. maj, Sønderborg vs Skovbakken (4-2)

27. maj kl. 12.00, Give vs TPI (5-1)
28. maj, Skovbakken vs Horsens (4-2)
28. maj, Hasle vs Sønderborg (1-5)

19. august, Horsens vs Give (0-6)
19. august, Hasle vs Skovbakken
19. august, TPI vs Sønderborg (0-6)

26. august, TPI vs Hasle (1-5)
26. august kl. 12.00, Give vs Skovbakken (6-0)
26. august, Sønderborg vs Horsens (6-0)

Playoff om oprykning til elitedivisionen
2. september kl. 12.00, Hillerød vs Give (0-4)

Slutstillingen

Resultaterne fra holdturneringen 2016 Skærmbillede 2016-08-28 19.55.31

Skærmbillede 2016-08-28 20.07.15

Resultaterne fra holdturneringen 2015
Nedenfor ses resultaterne fra 2015, hvor GTK rykkede op fra 2. division til 1. division samt slutstillingerne fra de foregående sæsoner.

Problemer med at tyde skemaerne? Klik for en større version (åbner i en ny fane).


05-09-2015


22-08-2015


15-08-2015


13-06-2015


23-05-2015


16-05-2015:

Slutstilling 2015, 2. division vest, pulje 2

Skærmbillede 2016-05-12 09.37.21

___________________________________________________________

Slutstilling 2014, 2. division vest, pulje 2

Skærmbillede 2016-05-12 09.21.55

___________________________________________________________________________

Slutstilling 2013, 3. division vest, pulje 3

Skærmbillede 2016-05-12 09.23.33

___________________________________________________________________________

Slutstilling 2012, 2. division vest

Skærmbillede 2016-05-12 09.25.53

___________________________________________________________________________